SCROLL DOWN

Brwi Ombre

Makijaż permanentny brwi metodą ombre, który utrzyma się do 2 lat.

Makijaż permanentny metodą OMBRE

Połączeniem najlepszych cech trendów tworzenia makijażu permanentnego jest technika OMBRE, pozwalająca wykonać w pełni naturalny kształt łuku brwiowego z efektem przejścia. Opiera się ona na metodzie cienia. Bazując na najlepszych trendach, metoda OMBRE odpowiada na najwyższe wymagania każdej kobiety. Dzięki wykorzystaniu w metodzie cieniowania kilku barwników, możliwe staje się wykreowanie efektu tonalnego przejścia, idealnie symulującego naturalny koloryt brwi. Co więcej – kształt łuku brwiowego pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu w każdej sytuacji, makijaż permanentny niweluje bowiem konieczność codziennego starania o piękny make-up.

Jak kreuje się nowe brwi w metodzie OMBRE?

Podstawowym etapem, poprzedzającym zabieg właściwy jest wstępne wyrysowanie łuku brwiowego przy użyciu kredki kosmetycznej – klientka ma więc szansę zobaczyć swoisty projekt swoich przyszłych brwi, co staje się gwarancją jej późniejszego zadowolenia. Po akceptacji kształtu i kolorytu, można przystąpić do zabiegu właściwego. Warto podkreślić, że jest on w pełni bezpieczny i bazuje na hipoalergicznych pigmentach, które wprowadzane są do zewnętrznych warstw skórnych sterylnymi i jednorazowymi igłami. Efekt, osiągnięty na tym etapie może nieco odbiegać od zamierzonego – koloryt brwi w pierwszej fazie po pigmentacji wygląda na ciemniejszy, niż pożądany, co związane jest ze specyfiką naskórka. Kiedy ten się złuszczy – kolor zblednie i niezbędna będzie kolejna wizyta, podczas której nastąpi korekta i uzupełnienie ostateczne brwi. Wizyta korekcyjna wliczona jest w cenę zabiegu.

Z zabiegu należy zrezygnować w kilku sytuacjach. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do jego wykonania okazuje się:

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • choroba nowotworowa (zabieg można wykonać po przebytym leczeniu),
 • stan zapalny lub infekcja w miejscu, którego ma dotyczyć zabieg,
 • zmiany opryszczkowe,
 • hemofilia,
 • nie ustabilizowana cukrzyca,
 • choroba tarczycy w zaawansowanym i nieuregulowanym stadium,
 • łuszczyca,
 • padaczka,
 • trwałe przyjmowanie leków rozrzedzających krew, sterydów i niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
 • bezpośredni czas po innym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

ZALECENIA – o co zadbać przed zabiegiem?

Warto odpowiednio przygotować swoją skórę do mającego się odbyć zabiegu, co zwiększy jego efektywność oraz ułatwi realizację poszczególnych czynności. W związku z tym w okresie jednego miesiąca przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z wszelkich zabiegów estetycznych – brwi powinny bowiem prezentować się maksymalnie naturalnie, co umożliwi ich rekonstrukcję i symulację zgodną z pierwotną specyfiką.

Niezbędne okazuje się zadbanie o kondycję skóry – nadmiernie suchą warto nawilżyć, z kolei zbyt zgrubiałą należy złuszczyć peelingiem, a tłustą – oczyścić. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu skóry, efektywniej wchłonie ona pigment, a uzyskany efekt utrzyma się na dłużej.

Dbałość o brwi po zabiegu

Należy pamiętać, że po wykonaniu makijażu permanentnego brwi, okolice poddane zabiegowi pozostają podrażnione i są niezwykle wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. W związku z tym niezbędne jest bezwzględne stosowanie do zaleceń linergistki, która wykonywała zabieg. Konieczne okazuje się więc smarowanie brwi maścią, którą każda klientka otrzymuje po zabiegu. Zabronione jest moczenie i dotykanie okolic brwi, ich mycie mydłem oraz kosmetykami, które mogłyby wywołać podrażnienia. Skóra musi być traktowana wyjątkowo delikatnie, bowiem przechodzi naturalny proces gojenia, którego nieodłącznym elementem są niewielkie strupki. Zabronione jest korzystanie z sauny, solarium, zabiegów SPA i basenu, jak również opalanie miejsc, na których wykonywano zabieg.

Warto zaznaczyć, że po zabiegu koloryt brwi prezentuje się nieco intensywniej, niż pożądany efekt docelowy – wynika to z konieczności naturalnego złuszczenia się naskórka i obecnego w nim pigmentu, który z czasem straci na intensywności o połowę. Z tego względu niezbędna okazuje się wizyta korekcyjna, wliczona w cenę zabiegu. Na niej dokonywane są drobne poprawki, a rezultat zostaje dopełniony.

Najczęściej zadawane pytania

Czy techniki makijażu permanentnego może stosować każdy?

Owszem, jeśli nie występują przeciwwskazania o podłożu medycznym, dyskwalifikujące klientkę z zabiegu – wiąże się on bowiem z iniekcją, czyli nakłuciem i przerwaniem skóry, co może okazać się niebezpieczne dla osób z określonymi problemami zdrowotnymi.

Jak przebiega zabieg tworzenia makijażu permanentnego brwi?

Każdy zabieg bazuje na uprzednim wywiadzie z klientką – w jego zakres wchodzi wypełnienie niezbędnych formularzy, odnoszących się do ogólnego stanu zdrowia, jak również określenie pożądanych do osiągnięcia rezultatów. Na twarzy klientki tworzony jest rysunek koncepcyjny, którego celem jest możliwie najwierniejsze ukazanie efektu finalnego. Dzięki temu klientka ma świadomość wdrażanych zmian, może również rozwiać swoje wątpliwości oraz zasugerować własne oczekiwania. Przystępując do zabiegu, każda klientka wie, jak będzie on przebiegał oraz jakiego rezultatu może się spodziewać.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

W zależności od zastosowanej techniki, można spodziewać się zróżnicowanych rezultatów – makijaż wykonany metodą microblading utrzyma się na twarzy od 12 do 18 miesięcy, a ombre do 2 lat. Jego rzeczywista jakość i trwałość uzależniona jest od kilku czynników – kolorytu brwi, pielęgnacji stosowanej po zabiegu, rodzaju i specyfiki skóry oraz rodzaju wykonywanego zabiegu.

Spory wpływ na trwałość makijażu ma jego regularne uzupełnienie.

Ile trwa przeciętny zabieg?

Zazwyczaj czas trwania zabiegu oscyluje w granicach półtorej do dwóch godzin.

Czy podczas wykonywania makijażu permanentnego odczuwany jest ból?

Jest to kwestia nadzwyczaj indywidualna i uzależniona zarówno od osobistej tolerancji bólowej, jak i od miejsca, poddawanego zabiegowi. Jednak większość klientek określa ewentualne dolegliwości bólowe jako znikome i mało uciążliwe.

Czy stosowany podczas zabiegu pigment podlega gwarancji?

Niestety, nie można zagwarantować stuprocentowego przyjęcia się pigmentu – jest to kwestia indywidualna i uzależniona od szeregu czynników, w tym także od stosowania się do zaleceń pielęgnacji po zabiegowej.

Kiedy należy powtórzyć zabieg?

Z uwagi na naturalny proces złuszczania naskórka, jak również w celu osiągnięcia równomiernego i optymalnie intensywnego kolorytu, należy odbyć wizytę korekcyjną, podczas której uzupełniany jest pigment. Wizyta ta wliczona jest w cenę zabiegu.

Specjalizujemy się w makijażu permanentnym. Pierwsza korekta po zabiegu oraz konsultacja kosmetyczna są u nas bezpłatne.